Nie jesteś naturalną blondynką? Wskazówki, jak rozjaśnić włosy

Rozjaśnianie włosów może być świetnym sposobem na zmianę naszego wyglądu i odzwierciedlenie innego spojrzenia. Albo sprowadź lato, albo zwiastuj nową pracę lub okres w swoim życiu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pójście do salonu, wypróbuj te wskazówki, jak rozjaśnić włosy, aby uniknąć mosiężnych i bardzo zniszczonych włosów.

Podczas odrastania nie nakładaj całego koloru włosów na całą głowę. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, które zawsze mówią, aby najpierw nałożyć kolor na odrosty przez określony czas. Następnie nałóż rozjaśniacz na resztę włosów. Jeśli tego nie zrobisz, skutecznie rozpuścisz końcówki włosów. A nawet te części trzonu włosa, które nie dochodzą do tego etapu, zostaną poważnie osłabione i prawdopodobnie bardzo łatwo się odłamią.

Możesz potrzebować przyjaciela, który pomoże ci rozjaśnić włosy, ale przynajmniej dodatkowy wysiłek sprawi, że będziesz miała lepiej wyglądający kolor i lepszą kondycję włosów.

Użyj pędzla i podziel włosy. W ten sposób o wiele łatwiej rozprowadzić rozjaśniacz. Użyj spinek, aby pozostałe włosy nie przeszkadzały podczas pracy nad każdą sekcją.
Włosy muszą być w dość dobrym stanie, aby zażywać rozjaśniacze na bazie nadtlenku, zwłaszcza jeśli chcesz wyglądać znacznie jaśniej niż twój naturalny lub podstawowy kolor włosów. Użyj najpierw zabiegów proteinowych, aby wzmocnić włosy, jeśli nie są w dobrym stanie. Lub wybierz kilka pasemek, które uzupełnią Twój krój. Pamiętaj też, aby po zabiegach stosować intensywnie nawilżające zabiegi. Możesz zmieniać je co tydzień przez kilka tygodni. Następnie, jeśli twoje włosy nie potrzebują już wzmocnienia, przestań stosować kurację proteinową. Jednak najprawdopodobniej będziesz musiał nadal używać nawilżania.
Jeśli chcesz wyglądać jak pocałunek słońca – wybierz kolor, który jest tylko o 1 lub 2 tony jaśniejszy niż Twój naturalny kolor włosów. Poproś przyjaciela, aby ci pomógł i „wpleć” pasemka we włosy. Sztuka polega na tym, aby kolor nie wyglądał zbyt grubo. Możesz spróbować uzyskać efekt splotu, naśladując sposób, w jaki krosno porusza się po dywanie podczas jego produkcji.

Używając końcówki długiego grzebienia lub pędzla do farbowania włosów, przesuń go nad i pod pasmem włosów, wyciągając włosy, które pozostały na czubku rączki. Następnie, mając pod ręką kawałek folii aluminiowej, nałóż włosy na folię i nałóż rozjaśniacz. Tak robią fryzjerzy, aby uzyskać subtelny i mieszany efekt.

Jeśli chcesz uzyskać znacznie jaśniejszy odcień niż naturalny lub podstawowy odcień, być może będziesz musiał robić to stopniowo. Ciemne włosy mogą być trudne do rozjaśnienia, przynajmniej jeśli chcesz zachować jakąkolwiek kondycję i długość do swojego stylu. Więc być może będziesz musiał najpierw pójść na kompromis i wybrać bardziej karmelowy kolor, a następnie przejść przez proces stosowania co tydzień zabiegów białkowych i nawilżających przez miesiąc, aby ponownie wzmocnić włosy.

Przy pierwszym zastosowaniu rozjaśniacza postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i regularnie sprawdzaj swoje włosy. Musisz przetestować zarówno kolor, jak i stan. Pocieraj końce części włosów, aby zobaczyć, jak bardzo się rozjaśniają, a także czy w ogóle się rozpadają. Jeśli zacznie się kruszyć lub odłamywać, musisz zmyć rozjaśniacz do włosów, bez względu na to, ile pozostało odcieni złota lub pomarańczy. W tym momencie pojawi się półtrwały kolor karmelowy. Nałóż go na całe włosy po wypłukaniu rozjaśniacza na bazie nadtlenku. Następnie stosuj dwa zabiegi tygodniowo, kurację białkową i nawilżającą, przez około miesiąc.

Tabletki na odchudzanie

Wtedy możesz spróbować ponownie. Ale bądź ostrożny podczas odrastania. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi nakładania koloru na odrost, w przeciwnym razie poważnie uszkodzisz włosy.

Nie poświęcaj zbyt dużej kondycji włosów na rzecz jaśniejszych włosów. Pracuj z włosami, aby wyglądać jak milion dolarów zamiast dziesięciu!